Sme tu pre vás

Pieskovanie

Pieskovanie/Tryskanie je forma mechanickej úpravy povrchov. Delí sa na pneumatické otryskávanie a tryskanie metaním. Tryskanie metaním pracuje na princípe, že abrazívum je vrhané na opracovávaný povrch lopatkami metacích kolies v uzavretej kabínke. Pneumatické (tlakovzdušné) tryskanie pracuje na princípe stlačeného vzduchu abrazívum je urýchlené prúdom stlačeného vzduchu.

 

Čo ponúkame:

  • Tryskanie kovov rôznych konštrukcií a z ľahkých zliatin
  • Tryskanie rúr z vnútra.
  • Tryskanie kovaných historických plotov a zábradlí
  • Tryskanie betónu strhávanie mostoviek a omietok
  • Čistenie obrubníkov, chodníkov
  • Tryskanie dreva
  • Nanášanie rôznych druhov farieb na oceľové konštrukcie

Konkrétne vám vieme otryskať karosérie áut a veteránov, disky, kované, alebo plechové brány, zábradlia, rôzne kovové konštrukcie, liatinové pece, starožitnosti . Máme veľmi dobré skúsenosti s otryskávaním kameňa, starých omietok, muriva,dreva a podobne. Tryskanie je vhodný spôsob na odstránenie grafitov a iných nečistôt z fasád, soklov a budov po požiaroch. Nakoľko disponujeme mobilným tryskacím zariadením, vieme naše služby zabezpečiť priamo v teréne a to aj bez možnosti pripojenia k vode a elektrine.

Základné stupne očistenia povrchov:

Sa 2 - Čistenie tryskaním. Odstránia sa viditeľné okuje, hrdza a iné nečistoty. Všetky zvyšky musia pevne držať na podklade.

Sa 2,5 - Čistenie tryskaním na takmer čistý kov. Odstránia sa viditeľné okuje, hrdza a iné nečistoty. Akékoľvek zostavajúce stopy znečistenia sa ukážu ako ľahké škvrny vo forme plôch, alebo pásov.
Sa 3 - Čistenie tryskaním na čistý kov. Odstránia sa všetky viditeľné stopy okují, hrdze a iných nečistôt. Povrch vykazuje jednotný kovový vzhľad.

TOP